Alışverişi Öğreniyorum (KMBL 22307)

Fiyat : ₺67,00  + KDV
KDV Dahil : ₺79,06
* ₺6,98 'den başlayan taksitlerle

Piazza - Alışverişi Öğreniyorum

 

 

Oyuncular figürleri sahne üzerinde hareket ettirir ve yiyecekleri ödeyebilmek için paralarını kullanırlar.

Ama önemli olan yiyecekler için doğru parayı kullanmak.

Kim yiyeceklerin parasını ilk öderse oyunun galibi o olur.

4 Yaş üst çocuklar için uygundur.

1 adet ahşap oyun sahnesi 4 adet oyun figürü bulunur.

Kısa Açıklama : Oyuncular tahta boyunca piyonlarını oynatır ve yavaş yavaş dört çeşit farklı yiyecek (elmalar, biberler, mısır ve balık) alırlar. Onları ödemek için oyun paraları var ama yiyecekleri doğru fiyata aldıklarından emin olmalılar. Bu dört çeşit farklı yiyeceği ilk ödeyen kazanır.

Oyun Hazırlığı : Oyun tahtası kurulur. Her bir çocuk bir oyun piyonu alır ve onu süpermarketin giriş yerindeki doğru renkli noktaya yerleştirir. Her oyuncuya 4 oyun parası verilir. (1 puanlık 1 para, 2 puanlık 1 para, 3 puanlık 1 para ve 4 puanlık 1 para). Oyuncu bunları önüne koyar.

 

 

Oyun Kuralları : En genç oyuncu zarı atar ve piyonunu girişten herhangi bir yöne doğru oynatır. Yiyecek çeşitleri boyunca ilerlerken, zarda gelen noktaları toplar ve sonra çıkan yiyecekte durur.

Yiyeceğin üzerinde kaç nokta olduğuna bakar ve alışveriş sepetindeki yiyeceğin üzerine, o noktalarla aynı sayıda bir oyun parası koyar. Bu ilk satın alma işlemidir. Sıra sonraki oyuncudadır.

Oyun süresince iki oyun piyonu aynı yiyecek çeşidinin üzerinde durana kadar, piyonlar diğer oyuncuların piyonları tarafından geçilebilir. Oyuncular gitmek isteyip istemediklerine kendileri karar verebilirler ve istedikleri yiyeceğe ulaşmak için hangi yöne gideceklerine karar vermekte özgürdürler.

İkinci hamleden itibaren oyuncular dikkatli olmalıdır. Ellerinde kalan oyun paralarında kaç nokta olduğunu ve hala hangi yiyecekleri bulmaları gerektiğini kontrol etmelidirler çünkü, eğer aynı sayıdaki noktalar kadar paraları varsa, sadece durdukları boşluktaki yiyeceği alabilirler.

Örneğin, oyuncunun hala balığa ihtiyacı var, piyonu 3 puanlık balıkta durdu ama onun sadece 2 puanlık oyun parası var, o balığı alamaz, iki noktalı balığa ilerlemeli ve onun yerine bunu almalıdır.

Oyunun Sonu : Dört yiyecek çeşidi için ilk ödeme yapan oyunu kazanır, yani alışveriş sepetindeki tüm yiyeceklerinin her birini bir oyun parasıyla kapatmalıdır.


38 cm x 38.5 cm x 60  cm ölçülerindedir.

Duyurular
Fırsat Ürünleri
EV SSL